3 افسانه درباره قانون جذب

قانون جذب قدرتمندترین قانون در جهانه، با این حال، خیلی از مردم این ایده و قانون رو چون نتونستن ازش استفاده کنن مسخره می‌کنند.
خیلی وقتا مردم به خاطر اینکه تصویر ذهنی و طرز فکر درستی در مورد نحوه عملکردش و اینکه چجوری از این قانون استفاده کنند ندارند، با قانون جذب به مشکل می‌خورن. در صورتی که قانون جذب بسیار واقعیه و اگر نحوه اسفتاده از اون رو واقعاً یاد بگیرید، می‌تونید زندگی‌تون رو برای همیشه تغییر بدین.

اما اینجا قراره از 3 افسانه رایج درباره قانون جذب صحبت کنیم که نباید باورشون کنید!

1. تنها کاری که باید انجام بدین اینه که در موردش فکر کنید

اولین افسانه در مورد قانون جذب اینه که تمام کاری که باید انجام بدین و به هدف‌تون برسید، فکر کردنه! یعنی اگر در موردش فکر کنید، بهش میرسید و اون رو دریافت می‌کنید.

در واقع این مشکل از اونجایی شروع شد که زمان انتشار کتاب راز و معرفی قانون جذب به مردم، یه تصور اشتباه شکل گرفت. این تصور در مورد نحوه عملکرد قانون جذب بود و می‌گفت تمام کاری که باید برای بدست آوردن اون چیزی که واقعاً می‌خواید انجام بدین اینه که بهش فکر کنید و روش تمرکز کنید.

به عنوان مثال، خیلی از مردم فکر می‌کنند اگر یه مرسدس بنز قرمز جدید می‌خوان، تمام کاری که باید انجام بدن اینه که روی اون ماشین تمرکز کنن، اونو تو مسیر زندگی‌شون تصور کنن، توی اتاق‌شون عکسش رو بچسبونن و همین! یه مرسدس بنز قرمز اومد تو زندگی‌شون.
متاسفانه این فقط تا یه حدی درسته ولی این فقط بخشی از قانون کارآمد جذبه. چند تا کار دیگه هم لازمه که شما انجام بدین.

قدم اول اینکه باید بدونید چی از جهان می‌خواید

افکار خودتون رو مثبت نگه دارید و تمرکز کنید که واقعاً چی می‌خواید داشته باشین.

دوم اینکه ایمان داشته باشید

خیلی از افراد دقیقاً همین‌جا متوقف میشن.

مردم به اون چیزی که می‌خوان فکر می‌کنند، حتی روی تائید اون از طریق تائید مثبت، تابلوهای تصویری و روزمره نویسی تمرکز می‌کنن، اما تو همین نقطه متوقف میشن و ادامه نمیدن. اون چیزی که باید بدونید اینه که بخشی از اعتقاد، اقدامه. حقیقت ساده‌ای وجود داره، خیلی از مردم برای تحقق باورهاشون اقدامی انجام نمیدن.

به عنوان مثال، اگر می‌خواید به عنوان گوینده شناخته بشین و فعالیتی داشته باشین، باید تمرین کنید، آموزش ببینید و برای گوینده شدن تمرین مستمر داشته باشین. خلاصه باید برای رسیدن بهش اقدام کنید.

شما فقط نمی‌تونید از جهان بخواهید. باید باورش کنید و برای به‌دست آوردن اون چیزی که می‌خواهید و باورش کردین، اقدام کنید.

آخرین کار دریافت کردنه

مرحله آخر قانون جذب دریافت کردنه. کائنات و جهان اون چیزی که شما نیاز دارید و بهتون میده و شما باید زمان دریافت اون چیزی که خواسته بودین، احساس شادی و سپاسگزاری کنید. برای دریافت، شما باید تمایل به سپاسگزاری داشته باشین.

اینو درک کنید که ممکنه دریافت اون چیزی که خواستی، بلافاصله اتفاق نیفته، ولی شما ناامید نشید. اگر درخواست کنید و اعتقاد داشته باشید، با اقدام کردن در مسیر دستیابی به همه اهداف‌تون هستین.

2. شما نیازی به تغییر تفکرتون ندارید

افسانه دوم اینه که شما نیازی نیست طرز فکرتون رو برای قانون جذب تغییر بدین. این افسانه داره اینو میگه که این تغییر کار قانون جذبه و شما نیازی نیست اقدامی کنید.

در صورتی که شما باید تفکر منفی خودتون رو به مثبت اندیشی تغییر بدین و مطمئن باشین که باور دارید به اون چیزی که می‌خواهید می‌رسید. اون‌وقت شما دیگه نمی‌تونید نسبت به اون چیزی که ندارید تأسف بخورید. شما باید جای افکار منفی رو با افکار مثبت جایگزین کنید. سخنرانی معروف دکتر مارتین لوتر کینگ رو یادتونه؟ می‌گفت بگید من یک رویا دارم نه اینکه من شکایت دارم.

تمرکز خودتون رو از اینکه چقدر از شغل‌تون متنفر هستین و می‌خواهید کنارش بذارید، رها کنید. در عوض به همه چیزهای شگفت‌انگیزی که توی زندگی‌تون اتفاق میفته فکر کنید. به زمانی که کارتون رو شروع می‌کنید و اون چیزی که دوست دارید انجام میدین.

3. جهان علیه شما کار میکنه

افسانه آخر اینه که جهان نمی‌خواهد شما به آرزوهاتون برسید. جهان در برابر شما کار نمی‌کنه و امیدواره که بتونه مانع رسیدن شما به رویاهاتون بشه.

دقیقاً برعکسش درسته!

جهان خیلی ساده چیزهای بیشتری رو در اختیارتون قرار میده. اگر دارید عصبانیت و قضاوت بی‌جا رو ارتعاش می‌کنید، موارد مشابه بیشتری دریافت خواهید کرد. وقتی به‌جای فضای نارضایتی یا قضاوت در یک فضای شکرگذاری زندگی کنید، چیزهایی رو پیدا می‌کنید که برای شما بهتر کار کنن.

یکی از دلایل این اتفاق اینه که وقتی شما روی پر کردن ذهن‌تون از افکار مثبتِ قدردانی تمرکز می‌کنید، افکار منفی‌تون رو راحت‌تر غرق می‌کنید. اینا نشونه‌های مختلفی هستن که جهان از افکار مثبت شما پشتیبانی می‌کنه تا اون چیزی که ازش خواسته بودین رو در اختیارتون قرار بده و به شما تو رسیدن به رویاهاتون کمک کنه.

این یه قانون اساسی تو جهانه که مانند همون رو ایجاد و جذب می‌کنید. وقتی روحیه خوبی دارین، به نظر میرسه افراد اطراف شما خوشحال هستن و از زندگی لذت میبرن. اما زمانی که شما روحیه ندارید، می‌بینید که فروشنده ها نسبت به شما بی‌ادب هستن یا توی خیابون راننده‌ها با عصبانیت و بی‌احتیاطی رانندگی می‌کنن.

دانشمندان تائید می‌کنن که زمین و هرچیزی که روی اونه، مرتباً در یک فرکانس خاصی که منحصر به فرد برای هر جسم یا شخصه، در حال ارتعاشه. طبق قانون جذب، افکار و احساسات شما ارتعاش شما رو تعیین میکنه. فکر غم و اندوه، عصبانیت، درد و سایر احساسات منفی، ارتعاشات منفی رو به دنبال میارن و اون چیزی که ارسال می‌کنید، برمی‌گرده به سمت خودتون. بنابراین شما هم ارتعاشات منفی می‌گیرید.

و برعکسش هم درسته. یعنی اگر افکار شما حال خوب، شادی، موفقیت و صلح باشه، ارتعاشات مثبت ارسال می‌کنید و در ازای اون هم نتایج مثبت پاداش خواهید گرفت.

با تشکیل درخواست خودتون با روشی مثبت، اون چیزی که می‌خواهید رو درخواست کنید، باورش داشته باشین که همون رو دریافت خواهید کرد و با اقداماتی که انجام میدین به دستیابی بهش کمک کنید. اون‌وقت شما آماده دریافت خواهید بود.

آیا شما هم به قانون جذب اعتقاد دارید؟

توی زندگی‌تون تجربه‌اش کردین؟ برام کامنت بذارید.

منبع : jackcanfield.com

Share your thoughts